زبانگو

سایت خبری

مطالب به فارسی و انگلیسی همزمان

سایت خبری زبانگو
زبانگو در موبایل Android APP دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت 78152

Japan’s emperor to abdicate in 2019

امپراطور ژاپن در سال 2019 کناره‌گیری خواهد کرد


 • بدون دیدگاه
 • دسته ها: جهان, سیاسی, مهمترین اخبار
 • جمعه, 10 آذر 1396
 • ژاپن
  QR Code For: امپراطور ژاپن در سال 2019 کناره‌گیری خواهد کرد
  Japan's Emperor Akihito (L) and Empress Michiko at the Imperial Palace in Tokyo on November 27, 2017. (Kimimasa Mayama/AFP)
 • به اشتراک بگذارید:

 • Japan’s much-loved Emperor Akihito will stand down on April 30, 2019, becoming the first Japanese monarch to abdicate his post in two centuries.

  آکی‌هیتو، امپراطور بسیار محبوب ژاپن، روز 30 آوریل سال 2019 کناره‌گیری خواهد کرد و به اولین فرمانروای ژاپنی در دو قرن تبدیل خواهد شد که از مقام خود کناره گیری می‌کند.

  The decision was announced by Japanese Prime Minister Shinzo Abe on Friday, CNN reported.

  به گزارش سی‌ان‌ان، این تصمیم روز جمعه توسط شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، اعلام شد.

  Crown Prince Naruhito, who has already assumed some of his father’s duties, will take on the role in May 2019, becoming the 126th Emperor to ascend to the throne.

  ولیعهد ناروهیتو که پیش از این برخی از وظایف پدرش را تقبل کرده است، این مقام را در ماه مِی سال 2019 بر عهده خواهد گرفت و به صد و بیست و ششمین امپراطوری تبدیل خواهد شد که به سلطنت می‌رسد.

  ژاپن

  Crown Prince Naruhito (Getty Images)

  In August 2016, Akihito gave a televised address, where he said his age and fitness level could make it “difficult” to carry out his duties in the future.

  در ماه آگوست سال 2016، آکی‌هیتو یک سخنرانی تلویزیونی انجام داد که در آن گفت که سن و سطح سلامتی او ممکن است انجام وظایفش را در آینده «دشوار» کند.

  Following his speech, the Japanese parliament in June passed a historic bill to allow 83-year-old Akihito to abdicate the throne if he chose.

  در پی سخنرانی او، پارلمان ژاپن در ماه ژوئن لایحه‌ای تاریخی را به تصویب رساند تا به آکی‌هیتوی 83 ساله اجازه دهد در صورتی که بخواهد، از سلطنت کناره‌گیری کند.


  ترجمه از انگلیسی به فارسی توسط: تیم زبانگو

  Translated from English to Persian by: Zabangu Team 

  Source: CNN
  تیم زبانگو 840 ارسال

  زبانگو اولین سایت خبری در ایران است که در آن می‌توانید مهمترین اخبار و اطلاعات مربوط به ایران و جهان را همزمان به زبان‌های فارسی و انگلیسی بخوانید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

 • مجتمع فنی تهران