زبانگو

سایت خبری

مطالب به فارسی و انگلیسی همزمان

سایت خبری زبانگو
زبانگو در موبایل Android APP دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت 78152

Farsi added to Instagram’s list of languages

فارسی به فهرست زبان‌های اینستاگرام اضافه شد


 • بدون دیدگاه
 • دسته ها: اجتماعی, ایران, جدیدترین اخبار, جهان, صفحه اصلی, علم و فناوری, مهمترین اخبار
 • چهارشنبه, 10 آبان 1396
 • QR Code For: فارسی به فهرست زبان‌های اینستاگرام اضافه شد
  Instagram & Lifewire
 • به اشتراک بگذارید:

 • Instagram on Tuesday rolled out support for languages that are written and read from right to left, starting with Arabic, Farsi, and Hebrew.

  اینستاگرام روز سه‌شنبه پشتیبانی از زبان‌هایی که از راست به چپ نوشته و خوانده می‌شوند را ارائه کرد و این کار را با عربی، فارسی و عبری آغاز کرد.

  Instagram said that it had to reformat its entire app to support an opposite text flow, the Verge website reported.

  به گزارش وب‌سایت وِرج، اینستاگرام گفت که مجبور بود برای پشتیبانی از جهت نوشتاری برعکس، کل اپلیکیشن خود را در فرمت جدیدی ارائه دهد.

  Instagram has for quite some time supported languages like Chinese, Korean, and Japanese that can be read right to left and top to bottom, but never before has it supported exclusively right-to-left languages.

  اینستاگرام مدتی است که زبان‌هایی مثل چینی، کره‌ای و ژاپنی که می‌توانند از راست به چپ و از بالا به پایین خوانده شوند را پشتیبانی می‌کند اما قبلاً هرگز به صورت اختصاصی از زبان‌هایی که از راست به چپ نوشته می‌شوند، پشتیبانی نکرده است.

  اینستاگرام فارسی instagram farsi persian

  Instagram/Twitter

  Instagram aims to mainly help Android users of the Middle East and North Africa region, but there are still some popular languages left out, including Urdu and Azeri.

  هدف اینستاگرام اساساً کمک به کاربران اندروید در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است اما هنوز بعضی از زبان‌های محبوب از جمله اردو و آذری، باقی مانده‌اند.

  To that end, and because Android is the operating system of choice for more than 70 percent of the Arabic-speaking community, the right-to-left update is now available on Android with iOS support coming soon.

  به این منظور و از آنجایی که اندروید سیستم عامل منتخب بیش از 70 درصد جامعه عرب‌زبان است، به‌روز‌رسانی راست به چپ اکنون در اندروید قابل دسترسی است و پشتیبانی iOS به زودی ارائه خواهد شد.

  Changing the language setting is pretty easy. Go to your Instagram profile and tap Language, which is below Settings. You can then choose the language you’d like to use.

  تغییر تنظیمات زبان بسیار ساده است. به پروفایل اینستاگرام خود بروید و Language که زیر Settings قرار دارد را فشار دهید. سپس می‌توانید زبانی که مایل هستید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید.


  ترجمه از انگلیسی به فارسی توسط: تیم زبانگو

  Translated from English to Persian by: Zabangu Team 

  Source: Verge 
  تیم زبانگو 835 ارسال

  زبانگو اولین سایت خبری در ایران است که در آن می‌توانید مهمترین اخبار و اطلاعات مربوط به ایران و جهان را همزمان به زبان‌های فارسی و انگلیسی بخوانید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

 • مجتمع فنی تهران