زبانگو

سایت خبری

مطالب به فارسی و انگلیسی همزمان

سایت خبری زبانگو
زبانگو در موبایل Android APP دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت 78152

The obstacles in our path

موانع سر راه ما


 • ۱ دیدگاه
 • دسته ها: سبک زندگی, صفحه اصلی, مطالب پیشنهادی
 • شنبه, 06 آبان 1396
 • موانع
  QR Code For: موانع سر راه ما
 • به اشتراک بگذارید:

 • In ancient times, a king had a boulder placed on a road. He then hid himself and watched to see if anyone would move the boulder out of the way.

  در زمان‌های قدیم، پادشاهی ترتیبی داد تا تخته‌سنگی سر راهی قرار داده شود. سپس خودش را پنهان کرد و تماشا کرد تا ببیند آیا کسی تخته‌سنگ را از سر راه بر خواهد داشت.

  Some of the merchants and courtiers came by and simply walked around it. Many people loudly criticized the king for not keeping the roads clear, but none of them did anything about getting the stone out of the way.

  بعضی از تجار و درباریان آمدند و صرفاً از دور آن رد شدند. افراد بسیاری با صدای بلند از پادشاه به خاطر باز نگه نداشتن راه‌ها انتقاد کردند اما هیچ یک از آنها برای برداشتن سنگ از سر راه کاری نکرد.

  A peasant then came along carrying a load of vegetables. Upon approaching the boulder, the peasant laid down his burden and tried to get the stone out of the way. After much pushing and straining, he finally succeeded.

  سپس دهقانی آمد که داشت بار سبزی حمل می‌کرد. دهقان به محض اینکه به تخته‌سنگ نزدیک شد، بار خود را زمین گذاشت و سعی کرد سنگ را از سر راه بردارد. بعد از هل دادن و تلاش بسیار، بالاخره موفق شد.

  موانع

  iStock

  After the peasant went back to pick up his vegetables, he noticed a purse lying exactly where the boulder had been.

  بعد از اینکه دهقان برگشت تا سبزی‌های خود را بردارد، متوجه کیف پولی شد که دقیقاً همان جایی افتاده بود که تخته‌سنگ قرار داشت.

  The purse contained many gold coins and a note from the king explaining that the gold was for the person who removed the boulder from the road.

  کیف پول حاوی سکه‌های طلای بسیار و یادداشتی از طرف پادشاه بود که توضیح داده بود که طلاها برای کسی است که تخته‌سنگ را از سر راه بردارد.

  Moral of the story: Every obstacle we come across in life gives us an opportunity to improve our circumstances, and whilst the lazy complain, the others are creating opportunities through their kind hearts, generosity, and willingness to get things done.

  نتیجه اخلاقی داستان: هر مانعی که ما در زندگی با آن مواجه می‌شویم، فرصتی را برای بهبود اوضاع به ما می‌دهد و در حالی که افراد تنبل شکایت می‌کنند، سایر افراد از طریق قلب مهربان، سخاوت و تمایل‌شان برای انجام کارها، در حال خلق فرصت‌ هستند.


  ترجمه از انگلیسی به فارسی توسط: تیم زبانگو

  Translated from English to Persian by: Zabangu Team 

  Source: Wealthy Gorilla

   
  تیم زبانگو 840 ارسال

  زبانگو اولین سایت خبری در ایران است که در آن می‌توانید مهمترین اخبار و اطلاعات مربوط به ایران و جهان را همزمان به زبان‌های فارسی و انگلیسی بخوانید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  یک دیدگاه برای موانع سر راه ما

  1. خلیل گفت:

   مرسی

 • مجتمع فنی تهران