زبانگو

سایت خبری

مطالب به فارسی و انگلیسی همزمان

سایت خبری زبانگو
زبانگو در موبایل Android APP دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت 78152

Einstein's note on happiness sells for $1.5m

فروش یادداشت اینشتین در مورد خوشبختی به مبلغ 1.5 میلیون دلار


 • بدون دیدگاه
 • دسته ها: اخبار جالب, جدیدترین اخبار, جهان, صفحه اصلی, مهمترین اخبار
 • پنج شنبه, 04 آبان 1396
 • اینشتین
  QR Code For: فروش یادداشت اینشتین در مورد خوشبختی به مبلغ 1.5 میلیون دلار
  AFP
 • به اشتراک بگذارید:

 • A note that Albert Einstein gave to a courier in Tokyo 95 years ago briefly describing his theory on happy living sold at auction for $1.56 million on Tuesday.

  یادداشتی که آلبرت اینشتین 95 سال پیش در توکیو به یک پیک داد که به اختصار نظریه او را در مورد شاد زیستن شرح می‌دهد، روز سه‌شنبه در یک حراج به مبلغ 1.56 میلیون دلار به فروش رفت.

  The buyer was a European who wished to remain anonymous, AFP reported.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، خریدار یک اروپایی بود که خواست ناشناس بماند.

  The note says in German, “A quiet and modest life brings more joy than a pursuit of success bound with constant unrest.”

  در این یادداشت به زبان آلمانی نوشته شده است: «یک زندگی آرام و ساده، شادی بیشتری را نسبت به جستجوی موفقیت همراه با بی‌قراری دائمی، به همراه می‌آورد.»

  اینشتین

  Reuters

  A second Einstein note written at the same time sold for $240,000. It reads, “Where there’s a will, there’s a way.”

  یادداشت دومی از اینشتین که در همان زمان نوشته شد، به مبلغ 240000 دلار به فروش رفت. در آن آمده است: «خواستن، توانستن است.»

  The German-born physicist, most famous for his theory of relativity, was on a lecture tour in Japan when he wrote the autographed notes in 1922.

  این فیزیکدان متولد آلمان که بیشتر به خاطر نظریه نسبیت خود مشهور است، زمانی که این نامه‌های امضا شده را در سال 1922 نوشت، در یک تور سخنرانی در ژاپن به سر می‌برد.

  اینشتین

  Albert Einstein (AP)

  A Japanese courier arrived at the Imperial Hotel in Tokyo to deliver Einstein a message but he did not have any change to tip the courier, the Telegraph reported.

  به گزارش تلگراف، یک نامه‌رسان ژاپنی به امپریال هتل در توکیو آمد تا پیامی را به اینشتین برساند اما او هیچ پول خردی برای انعام دادن به پیک نداشت.

  Einstein didn’t want the messenger to leave empty-handed, so he wrote him two notes by hand in German, according to the seller, who is a relative of the courier.

  به گفته فروشنده که یکی از بستگان آن پیک است، اینشتین نمی‌خواست این پیام‌رسان دست‌خالی برود بنابراین دو یادداشت را با دست به زبان آلمانی نوشت.

  “Maybe if you’re lucky those notes will become much more valuable than just a regular tip,” Einstein told the messenger.

  اینشتین به پیام‌رسان گفت: «اگر خوش‌شانس باشی، شاید این یادداشت‌ها بسیار بیشتر از یک انعام معمولی ارزش پیدا کنند.»

  اینشتین

  AFP

  ترجمه از انگلیسی به فارسی توسط: تیم زبانگو

  Translated from English to Persian by: Zabangu Team 

  Source: AFP, Telegraph 
  تیم زبانگو 840 ارسال

  زبانگو اولین سایت خبری در ایران است که در آن می‌توانید مهمترین اخبار و اطلاعات مربوط به ایران و جهان را همزمان به زبان‌های فارسی و انگلیسی بخوانید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

 • مجتمع فنی تهران